1-سیداسدالله موسوی

2-سعیدبهرامی

3-وحیدسالکی

4-مرضیه موسوی

5-سکینه شجاعی

6-محمدصادقی

7-حمیدسلیمانی

8-غلامعلی فرزانه

+ نوشته شده در  ۹۰/۰۶/۰۶ساعت 18:16  توسط روابط عمومی آموزش وپرورش گله دار  | 

معلم در کلام امام خميني (ره):

 نقش معلم در جامعه، نقش انبياست؛ انبيا هم معلم بشر هستند. تمام ملت بايد معلم باشند؛ فرزندان اسلام تمام افرادش معلم بايد باشند و تمام افرادش متعلم. 

 معلم در سخنان مقام معظم رهبري:

 دست تواناي معلم است که چشم انداز آينده ما را ترسيم مي کند. اگر مي بينيد که اميرمؤمنان، مولاي متقيان علي (ع) مي فرمايد: �من علمني حرفاً فقد صيرني عبداً؛   هرکس چيزي به من بياموزد، مرا غلام خويش کرده است.� اين بيان براي ما درس است تا معلمان، قدر

 خود را بدانند و تشخيص دهند که چقدر، وجود آنها در سرنوشت يک ملت مؤثر است. 

 

 معلم در کلام استاد مطهري:

 معلم بايد نيروي فکري متعلم را پرورش دهد و او را به سوي استقلال رهنمون شود. بايد قوه ابتکار او   را زنده کند؛ يعني در واقع، کار معلم آتش گيره دادن است. فرق است ميان تنوري که شما بخواهيد آتش از بيرون بياوريد و در آن بريزيد تا آن را داغ کنيد و تنوري که در آن هيزم و چوب جمع است و شما فقط آتش گيره از خارج مي آوريد و آن قدر زير اين چوب ها و هيزم ها قرار مي دهيد که اينها کم کم  

 مشتعل  شود.

  مقام معلم

 

مي توان در سايه آموختن                           گنج عشق  جاودان اندوختن

اول از استاد، ياد آموختيم                           پس، سويداي سواد  آموختيم

از پدر گر قالب تن يافتيم                            از معلم جان روشن   يافتيم

اي معلم چون کنم توصيف تو                       چون خدا مشکل توان تعريف تو

اي تو کشتي نجات روح ما                         اي به طوفان جهالت نوح  ما

يک پدر بخشنده آب و گل است                      يک پدر روشنگر جان و دل است

ليک اگر پرسي کدامين برترين                     آنکه دين آموزد و علم  يقين

+ نوشته شده در  ۹۰/۰۲/۱۱ساعت 12:53  توسط روابط عمومی آموزش وپرورش گله دار  | 

صاحب كتاب درّالیمین در تفسیر این آیه مباركه از قرآن كریم "فتلقی آدم من ربه كلمات فتاب علیه انه هو التواب الرحیم" (بقره37) می فرماید:

خلاصه معنی چنان است كه آدم (ع) در ساق عرش كلمه چند نگریست، جبرئیل او را بیاموخت كه بدان كلمات كه اسماء پیغمبر و آل پیغمبر بود پناهنده شود و بدین گونه سخن كند:

قال: "یا حمید بحق محمد، یا عالی بحق علی، یا فاطر بحق فاطمه، یا محسن بحق الحسن و الحسین و منك الاحسان."
خدا را بدین كلمات سوگند داد، چون به نام حسین(ع) رسید آتش از قلبش برانگیخت و اشک از چشمش بریخت. گفت: ای جبرئیل، چه شد كه در ذكر پنجم قلب من بشكافت و اشک من جاری شد؟

جبرئیل گفت: این فرزند تو به مصیبتی بزرگ مبتلا شود كه همه مصیبت‌ها در نزد او كوچك باشد. گفت ای برادر آن چه مصیبتی است؟

 

   قال: یقتل عطشاناً غریباً وحیداً فریداً، لیس له ناصر ولا معین و لو تراه یا آدم و هو یقول وا عطشاه وا قله ناصراه حتی یحول العطش بینه و بین السماء كالدخان فلم یجبه احد الا بالسیوف و شرب الحتوف، فیذبح ذبح الشاه من قفاه و ینهب رحله اعدائه و تشهر رؤسهم، هو و انصاره فی البلدان و معهم النسوان، كذالك سبق فی علم الواحد المنان.

 

گفت: كشته می شود در حالتی كه تشنه باشد و بی كس باشد و تنها و فرید باشد و او را ناصری و معینی نباشد. ای آدم، اگر او را ببینی در حالتی كه می گوید: "وا عطشاه وا قله ناصراه" تا گاهی كه از تشنگی چشمش چنان تاریك می شود كه آسمان را نتواند دید و هیچ كس او را جواب نگوید الا با زبان شمشیر و شراب مرگ . پس، او را می‌كشند چنانكه گوسفند را از قفا سر میبرند، و احمال و اثقال او را دشمنان او به نهب و غارت می برند و سر او و اصحاب او را بر سنان‌ - نیزه‌ها - می كنند و در شهرها می گردانند و اهل‌بیت او را اسیر می گیرند. و این صورتی است كه از پیش به علم خداوند واحد برگذشته است.

چون این سخن به پایان رفت آدم و جبرئیل چون زن بچه مرده گریستند.

منبع : ناسخ التواریخ ، ج 1 ، ص275
 

نظرات (1)

+ نوشته شده در  ۸۹/۰۹/۲۰ساعت 12:33  توسط روابط عمومی آموزش وپرورش گله دار  | 

 

معنای لغوی و اصطلاحی مباهلهمباهله در اصل از «بَهل» به معنی رها کردن و برداشتن قید و بند از چیزی است. اما مباهله به معنای لعنت کردن یکدیگر و نفرین کردن است. کیفیت مباهله به این گونه است که افرادی که درباره مسئله مذهبی مهمی گفتگو دارند در یک جا جمع شوند و به درگاه خدا تضرّع کنند و از او بخواهند که دروغ گو را رسوا سازد و مجازات کند.

شرح مختصر واقعه مباهله

مباهله پیامبر با مسیحیان نجران، در روز بیست وچهارم ذی الحجّه سال دهم هجری اتفاق افتاد. پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم طی نامه ای ساکنان مسیحی نجران را به آیین اسلام دعوت کرد. مردم نجران که حاضر به پذیرفتن اسلام نبودند نمایندگان خود را به مدینه فرستادند و پیامبر آنان را به امر خدا به مباهله دعوت کرد. وقتی هیئت نمایندگان نجران، وارستگی پیامبر را مشاهده کردند، از مباهله خودداری کردند. ایشان خواستند تا پیامبر اجازه دهد تحت حکومت اسلامی در آیین خود باقی بمانند.

موقعیت جغرافیایی

بخش با صفای نجران، با هفتاد دهکده تابع خود، در نقطه مرزی حجاز و یمن قرار گرفته است. در آغاز طلوع اسلام این نقطه، تنها نقطه مسیحی نشین حجاز بود که مردم آن به عللی از بت پرستی دست کشیده و به آیین مسیح علیه السلام گرویده بودند.

دعوت به اسلام

پیامبر اکرم، حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله وسلم برای گزاردن رسالت خویش و ابلاغ پیام الهی، به بسیاری از ممالک و کشورها نامه نوشت یا نماینده فرستاد تا ندای حق پرستی و یکتاپرستی را به گوش جهانیان برساند. هم چنین نامه ای به اسقف نجران، «ابوحارثه»، نوشت و طی آن نامه ساکنان نجران را به آیین اسلام دعوت فرمود.

 

نامه حضرت محمد صلی الله علیه و آله وسلم به اسقف نجران

مشروح نامه پیامبر به اسقف نجران چنین بود: «به نام خدای ابراهیم و اسحاق و یعقوب. [این نامه ایست] از محمد، پیامبر خدا، به اسقف نجران. خدای ابراهیم و اسحاق و یعقوب را ستایش می کنم و شما را از پرستش بندگان به پرستش خدا فرا می خوانم. شما را دعوت می کنم که از ولایت بندگان خدا خارج شوید و در ولایت خداوند درآیید و اگر دعوت مرا نپذیرفتید باید به حکومت اسلامی مالیات (جزیه) بپردازید [تا در برابر این مبلغ، از جان و مال شما دفاع کند] و در غیر این صورت به شما اعلام خطر می شود».

عکس العمل نجرانی ها

نمایندگان پیامبر که حامل نامه دعوت به اسلام از جانب پیامبر بودند، وارد نجران شدند و نامه را به اسقف نجران دادند. او نیز شورایی تشکیل داد و با آنان به مشورت پرداخت. یکی از آنان که به عقل و درایت مشهور بود گفت: «ما بارها از پیشوایان خود شنیده ایم که روزی منصب نبوت از نسل اسحاق به فرزندان اسماعیل انتقال خواهد یافت و هیچ بعید نیست که محمد ـ که از اولاد اسماعیل است ـ همان پیامبر موعود باشد». بنابراین شورا نظر داد که گروهی به عنوان هیئت نمایندگان نجران به مدینه بروند تا از نزدیک با محمد صلی الله علیه و آله وسلم تماس گرفته، دلایل نبوت او را بررسی کنند.

گفتگوی پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم با هیئت نجرانی

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم در مذاکره ای که با هیئت نجرانی در مدینه به انجام رسانید آنان را به پرستش خدای واحد دعوت کرد. امّا آنان بر ادعای خود اصرار داشتند و دلیل الوهیت مسیح را، تولد عیسی علیه السلام بدون واسطه پدر می دانستند. در این هنگام فرشته وحی نازل شد و این سخن خدا را بر قلب پیامبر جاری ساخت: «به درستی که مَثَل عیسی نزد خداوند مانند آدم است که خدا او را از خاک آفرید». در این آیه، خداوند، با بیان شباهت تولد حضرت عیسی علیه السلام و حضرت آدم علیه السلام ، یادآوری می کند که آدم را با قدرت بی پایان خود، بدون این که دارای پدر و مادری باشد، از خاک آفرید و اگر نداشتن پدر گواه این باشد که مسیح فرزند خداست، پس حضرت آدم برای این منصب شایسته تر است؛ زیرا او نه پدر داشت و نه مادر. اما با وجود گفتن این دلیل، آنان قانع نشدند و خداوند به پیامبر خود، دستور مباهله داد تا حقیقت آشکار و دروغ گو رسوا شود.

مباهله، آخرین حربه

خداوند پیش از نازل کردن آیه مباهله، در آیاتی چند به چگونگی تولد عیسی علیه السلام می پردازد و مسیحیان را با منطق عقل و استدلال روبرو می کند و از آنان می خواهد که عاقلانه به موضوع بنگرند. بنابراین پیامبر، در ابتدا سعی کرد با دلایل روشن و قاطع آنان را آگاه کند، اما چون استدلال موجب تنبّه آنان نشد و با لجاجت و ستیز آنان مواجه گشت، به امر الهی به مباهله پرداخت. خداوند در آیه 61 سوره آل عمران می فرماید: «هرگاه بعد از دانشی که به تو رسیده، کسانی با تو به محاجّه و ستیز برخیزند، به آنها بگو بیایید فرزندانمان و فرزندانتان و زنانمان و زنانتان، و ما خویشان نزدیک و شما خویشان نزدیک خود را فرا خوانیم؛ سپس مباهله کنیم و لعنت خدا را بر دروغ گویان قرار دهیم».

دیدگاه بزرگان نجران درباره مباهله

در روایات اسلامی آمده است که چون موضوع مباهله مطرح شد، نمایندگان مسیحی نجران از پیامبر مهلت خواستند تا در این کار بیندیشند و با بزرگان خود به شور بپردازند. نتیجه مشاوره آنان که از ملاحظه ای روان شناسانه سرچشمه می گرفت این بود که به افراد خود دستور دادند اگر مشاهده کردید محمد با سر و صدا و جمعیت و جار و جنجال به مباهله آمد با او مباهله کنید و نترسید؛ زیرا در آن صورت حقیقتی در کار او نیست که متوسل به جاروجنجال شده است و اگر با نفرات بسیار محدودی از نزدیکان و فرزندان خردسالش به میعادگاه آمد، بدانید که او پیامبر خداست و از مباهله با او بپرهیزید که خطرناک است.

 

در میعادگاه چه گذشت؟

طبق توافق قبلی، پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم و نمایندگان نجران برای مباهله به محل قرار رفتند. ناگاه نمایندگان نجران دیدند که پیامبر فرزندش حسین علیه السلام را در آغوش دارد، دست حسن علیه السلام را در دست گرفته و علی و زهرا علیهماالسلام همراه اویند و به آنها سفارش می کند هرگاه من دعا کردم شما آمین بگویید. مسیحیان، هنگامی که این صحنه را مشاهد کردند، سخت به وحشت افتادند و از این که پیامبر، عزیزترین و نزدیک ترین کسانِ خود را به میدان مباهله آورده بود، دریافتند که او نسبت به ادعای خود ایمان راسخ دارد؛ زیرا در غیر این صورت، عزیزان خود را در معرض خطر آسمانی و الهی قرار نمی داد. بنابراین از اقدام به مباهله خودداری کردند و حاضر به مصالحه شدند.

 

سرانجام مباهله

ابوحارثه، بزرگ گروه، به خدمت حضرت آمد و گفت: «ای ابوالقاسم، از مباهله با ما درگذر و با ما مصالحه کن بر چیزی که قدرت بر ادای آن داشته باشیم». پس حضرت با ایشان مصالحه نمود که هرسال دوهزار حُلّه بدهند که قیمت هر حلّه چهل درهم باشد و بر آنان که اگر جنگی روی دهد، سی زره و سی نیزه و سی اسب به عاریه بدهند.

 

مباهله، اثبات صدق دعوت پیامبر

مباهله پیامبر با نصرانیان نجران، از دو جنبه نشان درستی و صداقت اوست. اوّلاً، محض پیشنهاد مباهله از جانب پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم خود گواه این مدعاست؛ زیرا تا کسی به صداقت و حقانیّت خود ایمان راسخ نداشته باشد پا در این ره نمی نهد. نتیجه مباهله، بسیار سخت و هولناک است و چه بسا به از بین رفتن و نابودی دروغ گو بینجامد. از طرف دیگر، پیامبر کسانی را با خود به میدان مباهله آورد که عزیزترین افراد و جگرگوشه های او بودند. این خود، نشان عمق ایمان و اعتقاد پیامبر به درستی دعوتش می باشد که با جرأت تمام، نه تنها خود، بلکه خانواده اش را در معرض خطر قرار می دهد.

مباهله، سند عظمت اهل بیت

مفسران و محدثان شیعه و اهل تسنّن تصریح کرده اند که آیه مباهله در حق اهل بیت پیامبر نازل شده است و پیامبر تنها کسانی را که همراه خود به میعادگاه برد فرزندانش حسن و حسین و دخترش فاطمه و دامادش علی علیهم السلام بودند. بنابراین منظور از «اَبْنائَنا» در آیه منحصرا حسن و حسین علیهماالسلام هستند، همان طور که منظور از «نِساءَنا» فاطمه علیهاالسلام و منظور از «اَنْفُسَنا» تنها علی علیه السلام بوده است. این آیه هم چنین به این نکته لطیف اشاره دارد که علی علیه السلام در منزلت جان و نفس پیامبر است.

دو روایت در شأن اهل بیت

در کتاب عیون اخبار الرّضا درباره مجلس بحثی که مأمون در دربار خود تشکیل داده بود، چنین آمده است: امام علی بن موسی الرضا علیه السلام فرمودند: «خداوند پاکان بندگان خود را در آیه مباهله مشخص ساخته است و به دنبال نزول این آیه، پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم ، علی و فاطمه و حسن و حسین علیهم السلام را با خود به مباهله برد. این مزیّتی است که هیچ کس در آن بر اهل بیت پیشی نگرفته و فضیلتی است که هیچ انسانی به آن نرسیده و شرفی است که قبل از آن، هیچ کس از آن برخوردار نبوده است».

در کتاب غایة المرام به نقل از صحیح مسلم آمده است: روزی معاویه به سعد بن ابی وقاص گفت: چرا ابوتراب را دشنام نمی گویی؟ گفت: از آن وقت که به یاد سه چیز افتادم که پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم درباره علی فرمود، از این کار صرف نظر کردم. یکی آن بود که وقتی آیه مباهله نازل شد پیغمبر تنها از فاطمه و حسن و حسین و علی دعوت کرد و سپس فرمود: «اللهم هؤلاء اهلی؛ خدایا، اینها خاصّان منند»...

نزول آیه تطهیر در روز مباهله

روزی که پیامبر خدا صلی الله علیه و آله وسلم قصد مباهله کرد، قبل از آن عبا بر دوش مبارک انداخت و حضرت امیرالمؤمنین و فاطمه و حسن و حسین علیهم السلام را در زیر عبای مبارک جمع کرد و گفت: «پروردگارا، هر پیغمبری را اهل بیتی بوده است که مخصوص ترینِ خلق به او بوده اند. خداوندا، اینها اهل بیت منند. پس شک و گناه را از ایشان برطرف کن و ایشان را پاکِ پاک کن.» در این هنگام جبرئیل نازل شد و آیه تطهیر را در شأن ایشان فرود آورد: «همانا خداوند اراده فرمود از شما اهل بیت پلیدی را برطرف فرماید و شما را پاکِ پاک کند.

 

+ نوشته شده در  ۸۹/۰۹/۱۱ساعت 11:13  توسط روابط عمومی آموزش وپرورش گله دار  | 

پرسیدم از هلال که قدت چرا خم است؟

گفتا خمیدن قدم از بار ماتم است

گفتم به چرخ بهر چه پوشیده ای کبود

                                              آهی کشید و گفت که ماه محرم است

این صوت ناله است و یا صور رستخیز

                                            این شور محشر است و یا جوش ماتم است

ماه عزا و ماتم شاهی است کز غمش

                                             غم ها تمام دردل و دل جمله در غم است

این ماتم شهی است که شرح مصیبتش

                                                نی در توان کلک و نه در قوه ی فم است

بنگر که از کشیدن بار عزای او

                                          پشت فلک به سان کمان راستی خم است

دلها برای اوست که اندر تپیدن است

                                             دریا ز شور اوست که اندر تلاطم است

چرخ سما و اختر گردون نیّرین

                                            مهر سپهر حیدر و خیر النّسا حسین

                     (ابیاتی از ترکیب بند فدایی مازندرانی )

+ نوشته شده در  ۸۸/۰۹/۲۸ساعت 12:37  توسط روابط عمومی آموزش وپرورش گله دار  | 
 

     عیدسعیدغدیرخم برهمه مسلمین به ویژه فرهنگیان ودانش آموزان گرامی باد.

                            روابط عمومی اداره آموزش وپرورش گله دارفارس

+ نوشته شده در  ۸۸/۰۸/۱۲ساعت 12:38  توسط روابط عمومی آموزش وپرورش گله دار  | 

+ نوشته شده در  ۸۸/۰۶/۱۸ساعت 13:30  توسط روابط عمومی آموزش وپرورش گله دار  | 
 

+ نوشته شده در  ۸۸/۰۶/۱۲ساعت 12:53  توسط روابط عمومی آموزش وپرورش گله دار  | 
 

                     روابط عمومی آموزش وپرورش گله دارفارس

+ نوشته شده در  ۸۸/۰۶/۱۰ساعت 16:54  توسط روابط عمومی آموزش وپرورش گله دار  | 
چهل حديث روزه
1-پايه‏هاى اسلام‏
2-فلسفه روزه‏
3-روزه آزمون اخلاص‏
4-روزه ياد آور قيامت‏
5-روزه زكات بدن‏
6-روزه سپر آتش‏
7-اهميت روزه‏
8-روزه نفس‏
9-روزه واقعى‏
10-برترين روزه‏
11-روزه چشم و گوش‏
12-روزه اعضا و جوارح‏
13-روزه ناقص‏
14-روزه بى ارزش‏
15-روزه و صبر
16-روزه و صدقه‏
17-پاداش روزه‏
18-جرعه نوشان بهشت‏
19-خوشا بحال روزه داران‏
20-مژده به روزه‏داران‏
21-شادى روزه دار
22-بهشت و باب روزه‏دارن‏
23-دعاى روزه‏داران‏
24-بهار مومنان‏
25-روزه مستحبى‏
26-روزه ماه رجب‏
27-روزه ماه شعبان‏
28-افطارى دادن(1)
29-افطارى دادن (2)
30-روزه خوارى‏
31-رمضان ماه خدا
32-رمضان ماه رحمت‏
33-فضيلت ماه رمضان‏
34-اهميت ماه رمضان‏
35-قرآن و ماه رمضان‏
36-شب سرنوشت‏ساز
37-برترى شب قدر
38-تقدير اعمال‏
39-احياء شب قدر
40-زكات فطره‏

+ نوشته شده در  ۸۸/۰۶/۰۷ساعت 8:26  توسط روابط عمومی آموزش وپرورش گله دار  | 

روابط عمومی آموزش وپرورش گله دارفارس

+ نوشته شده در  ۸۸/۰۵/۳۱ساعت 8:15  توسط روابط عمومی آموزش وپرورش گله دار  | 
+ نوشته شده در  ۸۸/۰۵/۲۶ساعت 7:39  توسط روابط عمومی آموزش وپرورش گله دار  | 
به اطلاع کلیه پرسنل عزیزشاغل درآموزش وپرورش منطقه گله دارمی رساند جهت شرکت درپست بندی ودریافت ابلاغ سال تحصیلی ۸۹-۸۸ طبق برنامه زمانبندی ذیل در اداره آموزش وپرورش حضوریابند.هرگونه سهل انگاری ویاعدم حضوربه موقع مسئولیت آن متوجه شخص می گردد.ضمنا افرادشرکت کننده به ترتیب امتیاز نسبت به انتخاب مدارس محل کاراقدام می نمایند.

کلیه نیروهای عزیز مقطع ابتدایی           روزشنبه ۲۴/۵/۱۳۸۸   

خواهران صبح ازساعت ۸ به بعد

برادران عصر ازساعت ۱۵به بعد

**************************

کلیه نیروهای عزیزمقطع راهنمایی          روزیکشنبه   ۲۵/۵/۱۳۸۸ 

خواهران صبح ازساعت ۸ به بعد

برادران عصرازساعت ۱۵ به بعد

*************************

کلیه نیروهای عزیزمقطع متوسطه وپیش دانشگاهی       روزدوشنبه  ۲۶/۵/۱۳۸۸

خواهران صبح ازساعت ۸به بعد

برادران عصرازساعت ۱۵ به بعد

******************************

کلیه نیروهای فارغ التحصیل مراکز تربیت معلم و....  روزسه شنبه ۲۷/۵/۱۳۸۸

خواهران وبرادران صبح ازساعت ۸ به بعد

کلیه نیروهای حق التدریس وپاره وقت           روزچهارشنبه   ۲۸/۵/۸۸

خواهران وبرادران صبح ازساعت ۸ به بعد

 ********************************

محل مراجعه کارشناسی آموزش اداره آموزش وپرورش منطقه گله دار

 

                                                          روابط عمومی آموزش وپرورش گله دارفارس

+ نوشته شده در  ۸۸/۰۵/۲۰ساعت 8:26  توسط روابط عمومی آموزش وپرورش گله دار  | 

روزخبرنگاررابه فعالان عرصه روابط عمومی واطلاع رسانی تبریک عرض می نماییم.

روابط عمومی آموزش وپرورش گله دارفارس

+ نوشته شده در  ۸۸/۰۵/۱۸ساعت 7:27  توسط روابط عمومی آموزش وپرورش گله دار  | 
بسم الله الرحمن الرحیم ــ الحمدلله رب العالمین

جــان نبــاشــدجــزخبــردرآزمـــــون                        هــرکــه راافـزون خبرجانش فــزون

اقتضای جان چوای دل آگهی است                        هرکه آگه تربودجانش قوی است

دوستان عزیزم خبرنگاران گرامی/مسئولین محترم  روابط عمومی

بدون شک حضورفعال وموثرعزیزان خبرنگاردرعرصه خطیرخبررسانی که بااطلاع رسانی دقیق وشفاف وصادقانه صورت می گیرددرخورستایش وتقدیراست.روزخبرنگاربهانه ای است تاعرض ارادت خودرابه دوستان ساعی وزحمتکش حوزه اطلاع رسانی عرض کنم.امیدوارم این روزبرهمه عزیزان زحمتکش وبی ادعای این حوزه مبارک بوده وپرشورونشاط به فعالیت ادامه دهند.امیدوارم بااستعانت ازخداوندمتعال وباهمکاری وهمدلی شمادوستان بتوانیم گامهای موثرتری درراستای رشدوشکوفایی ایران اسلامی برداریم.برای بعضی دوستان ازطریق نامه این روزراتبریک گفتم واین مطلب  راهم نوشتم برای دوستانی که ممکن است به هردلیلی پیام تبریکم به دستشان نرسد.

ارادتمندودوستدارشما ــ مصطفی عباسی

+ نوشته شده در  ۸۸/۰۵/۱۶ساعت 7:21  توسط روابط عمومی آموزش وپرورش گله دار  | 

کارت پستال نیمه شعبان میلاد امام زمان (عج) و روز مستضعفان

میلاد آخرین ذخیره الهی برزمین حضرت ولی عصر(عج) رابه همه دوستداران مکتب ولایت وامامت تبریک وتهنیت عرض می نماییم.

روابط عمومی آموزش وپرورش گله دارفارس

+ نوشته شده در  ۸۸/۰۵/۱۴ساعت 21:39  توسط روابط عمومی آموزش وپرورش گله دار  | 

 

مزایای سفرکارت ملی:

            سفرکارت ملی برگرفته از تعاریف موجود در طرح و استفاده از امکانات نوین تجاری، واجد مزایای مستقیم و غیرمستقیم فراوانی است که به شرح برخی از این مزایا می‌پردازیم:

مزایای بخش صنعت

§        افزایش فروش و ضریب اشغال بخش گردشگری

§        کاهش خطر سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری

§        سالم‌سازی رقابت‌ها و حذف واسطه‌های مازاد

مزایای مشتریان

§        امکان استفاده از شبکه‌ای به‌روز در خدمت‌رسانی

§        استفاده ازسیستم‌های نوین و تجارت الکترونیک موجود در طرح

§        برخورداری از تخفیف‌ها و نرخ‌های تشویقی طرح

§        افزایش امنیت و بهداشت فردی در حمل پول الکترونیک

مزایای ملی

§        افزایش سطح بهداشت روانی خانواده، محیط کار و جامعه

§        افزایش کیفیت خدمات گردشگری کشور و کارآفرینی

§        کاهش تمرکز زمانی سفر و کاهش خطرات جاده‌ای سفر

§        کاهش هزینه‌های پشتیبانی پول نقد و اسکناس

§        کاهش ترددها و مشکلات شهری

جهت اطلاع ازنحوه دریافت سفرکارت ملی ادامه مطلب راببینید.

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ۸۸/۰۴/۲۰ساعت 11:42  توسط روابط عمومی آموزش وپرورش گله دار  | 

اي شکوه حماسه در سراپرده حيرت! اي زخم خورده نينوا! اي بانوي خورشيدهاي دربند! اي زينب قهرمان! تو که خود، وسعتي به اندازه همه سوگ هاي آفرينش داشته اي، تو که خود درياي بي کران اشک را، ساحل بودي، چگونه بايد بر تو سوگواري نمود که ما سوگواري را از تو يادگار داريم. تو که آواز سرخ کربلا را از حنجره بردباري ات، به گوش تاريخ رساندي و اگر اين حنجره صبوري و آن نطق آتشين تو در کاخ يزيديان نبود، داستان جان سوز آن ظهر عطشناک در کوچه هاي تاريخ به دست فراموشي سپرده مي شد.


 15 رجب، سالروز وفات


عقيله بني هاشم، پرچمدار کربلا،


زينب کبري (سلام الله عليها)


را به تمامي مسلمانان جهان تسليت عرض می نماییم

روابط عمومی اداره آموزش وپرورش گله دارفارس

+ نوشته شده در  ۸۸/۰۴/۱۸ساعت 11:31  توسط روابط عمومی آموزش وپرورش گله دار  | 

السلام عليكِ يا زينب كبري السلام عليكِ يا بنت رسول الله
السلام عليكِ يا بنت اميرالمومنين (س)

صبر را مفهوم معنا زينب است

کعبه غمهای دنيا زينب است

چون حسين است آفتاب شهر عشق

ماهتاب عالم آرا زينب است
 

هر کس بر مصیبت های این دختر ( زینب سلام الله ) بگرید ، همانند کسی است که بر برادرانش ، حسن وحسین (ع) ، گریسته است .      پیامبر اکرم (ص)


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ۸۸/۰۴/۱۸ساعت 10:25  توسط روابط عمومی آموزش وپرورش گله دار  | 
 

انسان موجودى است ‏سالك و پویا به سوى معبود حقیقى خویش و از هر راهى كه برود و هر مسیرى را كه در زندگى انتخاب كند، سرانجام به لقاى معبود خویش مى‏رسد:

« یا ایها الانسان انك كادح الى ربك كدحا فملاقیه (انشقاق/‏6 )؛ اى انسان! تو با تلاش و رنج ‏به سوى پروردگارت مى‏روى و او را ملاقات خواهى كرد.»

با توجه به این آیه اگر انسان راه ایمان، خود سازى و تهذیب نفس را بپوید جمال و مهر خداوند را ملاقات مى‏كند، اما اگر راه كفر و آلودگى را در پیش گیرد، جلال و قهر او را می بیند. بنابراین اگر مقصد و غایت ‏سلوكش لقاى محبت و مهر خدا باشد، باید راه تهذیب نفس و عبادت حقیقى را در پیش گیرد و از هواى نفس بگریزد و در طریقت انس با معبود گاهى به گوشه‏اى خلوت پناه ببرد و دور از همه عنوان‏ها و تعلقات مادى، لختى بر حال زار خویش بگرید و با سوز دل و اشك چشم، كدورت و زنگار را از چهره  جان خود بزداید و در زاد و توشه آخرت اندیشه كند.

ادیان الهى با توجه به همین نیاز روحى، با آن كه انسان را به حضور در جامعه و شركت در فعالیت‏هاى اجتماعى فرا مى‏خوانند، فرصت هایى را نیز براى خلوت نمودن او با خداوند فراهم نموده‏اند، یكى از این فرصت‏ها «اعتكاف‏» است.

اعتكاف در لغت ‏به معنى اقامت كردن و ماندن در جایى و ملازم بودن با چیزى است، ولى در شرع اسلام، اقامت در مكانى مقدس به منظور تقرب جستن به خداوند متعال است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ۸۸/۰۴/۱۵ساعت 18:10  توسط روابط عمومی آموزش وپرورش گله دار  | 

حاج عبداله مظاهری ریاست اداره آموزش وپرورش گله داردرخصوص برگزاری مسابقه سراسری ززمزمه عشق ویژه فرهنگیان ودانش آموزان سراسرکشوربیان داشت:این مسابقه برای دومین سال توسط روابط عمومی اداره آموزش وپرورش گله داربرگزارگردیدوهدف ازبرگزاری این مسابقات دردرجه اول بسط وگسترش ارتباطات بین فرهنگیان وارتقاء فرهنگ مطالعه وخودخوانی دانش آموزان وفرهنگیان می باشد.ایشان به برگزاری لین مسابقه ویژه هفته بزرگداشت مقام معلم اشاره داشت وافزود: معلم در جامعه ازارزش ومنزلت خاصی برحورداراست وبزرگداشت مقام معلم بزرگداشت همه نیکوئیهاست واین اداره توانسته است بابرگزاری مراسمات  وبرنامه ها ومسابقات ویژه دراین خصوص اقداماتی انجام دهد.

ریاست اداره آموزش وپرورش گله دارافزود: درمسابقه سراسری زمزمه عشق قریب به ۸۰۰۰ دانش آموزوفرهنگی ازسراسرکشورشرکت نمودند که به تعدادی ازبرندگان لوح تقدیروهدایایی تعلق گرفت .ایشان اعلام داشت عزیزان می توانندجهت دریافت هدایاولوح تقدیرمربوطه بامسئول روابط عمومی اداره ۰۹۱۷۳۸۱۲۶۱۹ تماس حاصل نمایند.

 

+ نوشته شده در  ۸۸/۰۴/۱۴ساعت 8:6  توسط روابط عمومی آموزش وپرورش گله دار  | 

 

عنوان

به نام خدا

الحمدلله الذي جعلنا من المتمسکين
            بولايته علي ابن ابيطالب عليه السلام

ميلاد حضرت امير المومنين و امام المتقين واخ الرسول و زوج البتول و سيف الله ابي شبير و شبر علي بن ابيطالب عليه السلام بر فرزنده گرامي آن حضرت نور دلها  اميد قلبها وجود عشق هستي حضرت مولانا و سيدنا ابوالقاسم ،ابالصالح المهدي .عج. و تمام شيعيان ،ياران و محبين آن امام بويژه شماهمکاران ارزشمند مبارک و تهنيت باد.

روابط عمومی آموزش وپرورش گله دارفارس

+ نوشته شده در  ۸۸/۰۴/۱۴ساعت 7:28  توسط روابط عمومی آموزش وپرورش گله دار  | 

ای روح لیلة القدر

 پيش از تو، هيچ اقيانوس را نمی شناختم که عمود بر زمين بايستد...

 پيش از تو، هيچ خدايی را نديده بودم که پاي افزاری وصله دار به پا کند

و مَشکی کهنه بر دوش کشد و بردگان را برادر باشد.

 شب از چشم تو، آرامش را به وام دارد و توفان، از خشم تو، خروش را.

  کلام تو، گياه را بارور می کند و از نـَفـَست گل می رويد

  چاه، از آن زمان که تو در آن گريستی، جوشان است.

  سحر ، از سپیده چشمان تو می شکوفد

  و شب در سياهی آن، به نماز می ايستد.

  هيچ ستاره نيست که وامدارِ نگاه تو نيست

  لبخند تو، اجازه ی زندگی است

  هيچ شکوفه نيست کز تبار گلخند تو نيست

  چشمی که تو را دیده ست ، چشم خداست

 ای ديدنی تر دری که به باغ  بينش  ما گشوده ای هزار بار خيبری تر است

  مرحبا به بازوان انديشه و کردار تو  

 الله اکبر آيا خدا نيز در تو به شگفتی در نمی نگرد؟

  فتبارک الله، تبارک الله احسن الخالقين

  خجسته باد نام خداوندکه نيکوترين آفريدگاران است

 و نام تو که نيکوترين آفريدگانی.

 سپیده دم  فجر ایمان ُ ادب ُ علم ُ تقوی ُ قدرت ُُ بندگی ُعبادت ُ امامت ُ عدالت ُ انسانیت ...

 یک کلام !  آقام "علی" می آید ...

 چشم ما و شما روشن

 بر قلب کعبه از تو يک ترک به يادگار باقی است و بر قلب تو از تاريخ هزاران ترک...!

 و اين روزها در نجف آخرين ترکهای قلب تو را نشانه گرفتند

 ای کاش فردا که خدا بی قرار آمدنت  قدسيان را احرام می بندد

 و در حرم با تو خلوت می کند،آنی دعا کنی که

 فردا ديگر شبيه اين روزهايمان نباشد....

 السلام علیک یا امیرالمومنین

م-عباسی

+ نوشته شده در  ۸۸/۰۴/۱۳ساعت 23:18  توسط روابط عمومی آموزش وپرورش گله دار  | 

همکار گرامي

ستاد اسکان زائرین فرهنگی مشهد طبق روال سنوات گذشته امسال نیز با تدارک و تجهیز مدارس ، آماده پذیرایی و اسکان زائرین فرهنگی در مدارس سطح شهر مشهد می باشد

تلفن آدرس نام پایگاه

6070459

دارالقرآن حضرت محمد (ص) - میدان استقلال شماره 2 ثامن
همکارانیکه با وسیله نقلیه شخصی از جاده قوچان وارد مشهد خواهند شد از پایگاه شماره دو استفاده نمایند

8785001

میدان جمهوری اسلامی-ابتدای بلواررضاشهر-جنب تربیت معلم شهید هاشمی نژاد

شماره 3 ثامن

8462991

آموزشگاه انسیه - میدان جهاد - ابتدای بلوار سرباز

شماره 4 ثامن

8515770

آموزشگاه عدالت - خیابان امام رضا  67 بعد از چهارراه اول

شماره 6 ثامن
همکارانیکه با اتوبوس های مسافربری وارد مشهد خواهند شداز پایگاه شماره 6 استفاده نمایند

7288630

مرکزاستعدادهای درخشان-میدان فردوسی ابتدای بلوارقرنی

شماره 7 ثامن

2221678

آموزشگاه تربیت - میدان راه آهن - آزادی 27

شماره 9 ثامن
همکارانیکه با قطار وارد مشهد خواهند شداز پایگاه شماره 9 استفاده نمایند

3681833

آموزشگاه اولیایی - پنجراه پایین خیابان  بلوار وحدت - وحدت7 جنب درمانگاه شماره دو فرهنگیان

شماره 10 ثامن
                                                                کارشناسی تعاون واموررفاهی آموزش وپرورش گله دار
+ نوشته شده در  ۸۸/۰۴/۰۲ساعت 7:28  توسط روابط عمومی آموزش وپرورش گله دار  | 
 همکار گرامي

فهرست زیر مربوط به خانه معلم های مراکز استان می باشد در اغلب استانهای کشور در شهر های دیگر آنها نیز خانه معلم ساخته شده که می توانید از مرکز استان اطلاعات آنها را دریافت نمایید 

تلفن آدرس نام شهر
0411-5553590 لاله زار تبریز (1)

0411-5569769

خیابان طالقانی-مصلی تبریز (2)

0441-3447270

روربروی دانشگاه آزاد

ارومیه

0451-2242002

جنب سازمان آموزش و پرورش

اردبیل

0311-6248100

خیابان ارتش

اصفهان (1)

0311-4227118

خیابان انصاری-خیابان آذر

اصفهان (2)

0311-5567898

خیابان معراج - فجر 3

اصفهان (3)

0311-2607707

هشت بهشت خیابان میثم

اصفهان (4)

0841-3332970

جنب اداره آموزش و پرورش

ایلام (1)

0841-3356699

بلوارجنوبی امام-جاده مهران

ایلام (2)
0771-2522290 خیابان ورزش - جنب دانشگاه آزاد بوشهر
0381-3344681 جاده دانشگاه آزاد شهرکرد(1)
0381-2240707 خیابان پیروزی شهرکرد(2)
0561-4431442 خیابان معلم - قدس شرقی بیرجند
0611-5512187 پادادشهر اهواز
0631-4428974 لین 15 بوارده شمالی آبادان
0241-4265920 شهرک کارمندان (زنجان(1
0241-3228062 روبروی راه آهن (زنجان(2
0231-3321917 بلوار ارم (سمنان(1
0231-3341199 میدان ارگ - طالقانی18 (سمنان(2
0273-2226319 خیابان امام - خیابان سامان شاهرود
0232-5241952 جنب اداره هلال احمر دامغان
0541-2446996 جنب اداره آموزش و پرورش ناحیه 2 زاهدان
021-22420863 درکه-ضلع غربی دانشگاه بهشتی تهران-منظقه یک
021-66050055 مقابل دانشگاه صنعتی شریف تهران-منظقه نه
021-55404053 میدان حر-خیابان کمالی تهران
0261-2581212 سه راه عظیمیه-جنب آتش نشانی کرج
0262-4703060 شهرک اداره آموزش و پرورش شهر ری
0711-228287 چهارراه حر

شیراز(1)

0711-2271029 خیابان ارم

شیراز(2)

0711-2346096 خیابان شهید ذوالانوار

شیراز(3)

0711-2343600 خیابان معدل شرقی

شیراز(4)

0281-3337966 خیابان نواب شمالی - جنب تربیت معلم قزوین
0251-7701012 خیابان ساحلی - جنب بانک کشاورزی قم(1)
0251-7711883 خیابان ساحلی - بعد از استانداری قم(2)
0871-6622101 خیابان پاسداران شالمان سنندج(1)
0871-3233133 خیابان پاسداران - جنب اداره نوسازی سنندج(2)
0341-3127001 خیابان شهدا کرمان(1)
0341-2110272 مقابل دانشکده فنی کرمان(2)
0831-8248701 بلواربهشتی - بعد از سه راه22بهمن کرمانشاه
0741-2229289 جنب ترمینال مسافربری یاسوج
0171-5521652 بلوارناهارخوران - نبش عدالت 97 گرگان
0131-3223046 میدان فرهنگ رشت
01814243032 خیابان مطهری انزلی
0181-3220200 5 کیلومتری انزلی دهکده ساحلی
0661-3201183 میدان 22 بهمن خرم آباد
0861-2786020 خیابان فتح شیاکو اراک
0151-3472196 خزرآباد ساری
0152-3292988 تنکابن چالوس
0122-3272255 رینه - آب گرم لاهیجان
0761-6671315 چهارراه فرودگاه بندرعباس(1)
0761-3330788 جنب اداره کل نوسازی بندرعباس(2)
0811-8254008 میدان شریعتی همدان
0351-8247029 خیابان کاشانی یزد(1)
0351-8250041 خیابان عدالت یزد(2)
0351-8255210 دانش غربی - نبش دانش 3 یزد(3)
+ نوشته شده در  ۸۸/۰۴/۰۲ساعت 7:26  توسط روابط عمومی آموزش وپرورش گله دار  | 
همکار گرامي

مراکز رفاهي سازمان آموزش و پرورش خراسان رضوي جهت رفاه حال همه فرهنگيان محترم در سراسر کشور داير گرديده و ارائه خدمات مي نمايند

لازم به توضيح است که تعدادي از سازمان هاي آموزش و پرورش استانهاي کشور اقدام به ايجاد خانه معلم در مشهد نموده اند که شما مي توانيد با مراجعه به کارشناسي تعاون و رفاه اداره متبوع خود از امکانات اين مراکز نيز استفاده نماييد

****

تلفن آدرس خانه معلم
8543632 میدان 10 دی- رازی شرقی اولین کوچه منطقه دو تهران

8510901

امام رضا 24- باقریه – بن بست سجاد منطقه سه تهران

8511750

امام رضا 41 پلاک 40

منطقه پنج تهران

8592550

امام رضا 42

منطقه شش تهران

8513237

خیابان امام رضا – دانش 23

منطقه هشت تهران

8512542

امام رضا 43 پلاک 98

منطقه نه تهران

8541666

دانش غربی 7 پلاک 29

منطقه یازده تهران

8541957

کوچه آرام – نبش مسجد رانندگان

منطقه دوازده تهران

8512575

امام رضا 37

منطقه سیزده تهران

8512891

دانش شرقی 17 – کوچه نوروزی

منطقه پانزده تهران

8547839

امام رضا 49 پلاک 67

منطقه هفده تهران

2228695

خیابان امام رضا – کوچه چهنو

منطقه هجده تهران

8598414

امام رضا 27

منطقه نوزده تهران

2230650

خسروی 9 سرشور 10 پلاک 92

منطقه بیست تهران

8540892

امام رضا 19-انتهای کوچه حسینی

شهر تهران

8532590

امام رضا 39 – جنب درمانگا

شهرستانهای استان تهران

2238419

خیابان امام رضا – کوچه چهنو

شهر ری

3851144

سیدی- انتهای35 متری– پشت هنرستان چمران

مازندران

8549525

خیابان امام رضا- عنصری 2 – پلاک 110

اصفهان

8597615

امام رضا 42

سمنان

426444-0512

حصار گلستان - سحاب

کرمان

8519922

میدان برق- بهارستان 2

تبریز

6070400

دانش آموز 14 – مجتمع فرهنگیان

اداره نوسازی

6070400

دانش آموز 14 – مجتمع فرهنگیان

اداره نوسازی

8525210

دانش غربی- جنب فضای سبز

یزد

+ نوشته شده در  ۸۸/۰۴/۰۲ساعت 7:23  توسط روابط عمومی آموزش وپرورش گله دار  | 
سال 1388 سال اصلاح الگوی مصرف گرامی باد
+ نوشته شده در  ۸۸/۰۳/۱۹ساعت 7:51  توسط روابط عمومی آموزش وپرورش گله دار  | 
اسامی برگزیدگان مسابقه سراسری ((زمزمه عشق)) ویژه فرهنگیان ودانش آموزان سراسرکشوراعلام می گردد.همکاران ودانش آموزان ذینفع  به منظورارسال هدایا ویا لوح تقدیربا روابط عمومی آموزش وپرورش گله دارفارس تماس حاصل فرمایند.)

غلامرضا اکبرپور-کوار*نرگس عابدی-داراب*صادق غلامی -شیراز*کریم معتقدالحق-شیراز

فاطمه غلامی -داراب*علیرضاتهرانی زمانی -تهران*عباس گلباد-زرین دشت

ابوطالب قنبری -فسا*غلامرضاعباسی-اصفهان*احسان حق نظری -لرستان

میلاداحمدی -چهارمحال وبختیاری*ایمان ازراش-هفتگل خوزستان

عیسی درویش پور-ایذه*سیامک سلطان زاده-ناحیه ۲ اهواز-الهام رحیمی -شیراز

زیباذوالقدر-داراب*مصطفی مرادی -شیبکوه*محمدرضاریحانی-ارژن

علیرضاخشنود-بیرم*همازارع-خرامه*طاهره انصاری-داراب*زهره تقی پور-داراب

علی محمددهقانی -داراب*طاهره صراحی-فیروزآباد*عباس فارسی-شیبکوه

محمدصالحی زاده -شیبکوه*فریده صمدی-شیبکوه*لادن تواضعی-ششده وقره بلاغ

مرضیه عباسی-بندرامام خمینی خوزستان-سیدسعیدمصطفوی-گراش لارستان

مرضیه قطان-کاشان*کاظم صفایی جهرمی -جهرم*سیدحسن احمدی زاده-لامرد

زهراهمایون-پاسارگاد*زهره همت-فرگ*سکینه ابوالقاسمی -عباس آبادمازندران

زهراطحانی-کاشان* عفت عطابخشی-کاشان*زهراادهمی-کاشان

محرم بانوبحری -مازندران*فتح اله علیزاده-گله دار*محمدصادقی -گله دار

فرشته جنوبی -صالح عباسی نیا-علی ابراهیمی -گله دار

اسداله ایاز -جم* علی قاسمی -اصفهان

**********************************************************

ضمنا دوستانی که ازاستانهای مختلف درمسابقه شرکت نموده اند باشماره ۰۹۱۷۳۸۱۲۶۱۹  و۰۷۸۲۶۲۲۴۹۸۱ تماس حاصل فرمایند.

 

+ نوشته شده در  ۸۸/۰۳/۱۴ساعت 21:34  توسط روابط عمومی آموزش وپرورش گله دار  | 
حاج آقاقاسمیان

حضرت حجت الاسلام والمسلمین قاسمیان به مناسبت گرامیداشت سوم خردادسالروزحماسه فتح خرمشهردرجمع کارکنان کارشناسان اداره آموزش وپرورش گله دارفارس حضوریافت ومطالبی درخصوص سالروزآزادسازی فتح خرمشهربیان داشت.ایشان ازفتح خرمشهربه عنوان فتح ارزشهای اسلامی نام برد واظهارداشت:ارزشهایی که زیربنای فکری نظام مقدس جمهوری اسلامی بود ازجمله آن ارزشها جهادوشهادت درراه خداست که گستره وسیعی درتاریخ اسلام ونظام اسلامی مادارد.رزمندگان ما باجانفشانی وایثارخوددرس مقاومت وسازندگی رابه همگان آموختندودلاورمردیهای آنان بویپه درفتح خرمشهرمبین این ادعاست.حاج آقاقاسمیان ضمن دعوت همکاران وتمامی فرهنگیان به شرکت درانتخابات ریاست جمهوری اعلام نمود: حضورحداکثری مردم درصحنه انتخابات درسرنوشت یکایک ما تاثیرمقبت داردوموجبات تقویت نظام مقدس جمهوری اسلامی رافراهم می نمایدواین حضورخودعامل تضعیف دشمنان قسم خورده انقلاب است.

+ نوشته شده در  ۸۸/۰۳/۰۶ساعت 9:30  توسط روابط عمومی آموزش وپرورش گله دار  | 

فتح خرمشهرفتح زمين وخاك نيست ،فتح ارزشهاي اسلامي است.

۳خردادسالروزحماسه فتح خرمشهرراگرامي مي داريم.

روابط عمومي اداره آموزش وپرورش  گله دارفارس

+ نوشته شده در  ۸۸/۰۳/۰۳ساعت 7:17  توسط روابط عمومی آموزش وپرورش گله دار  | 
ثلمه جبران ناشدني ارتحال عالم رباني مرجع عاليقدرجهان تشيع،اسوه علم وعمل

حضرت آيت الله العظمي بهجت (ره) رابه دوستداران مكتب امامت وولايت تسليت عرض مي نماييم.

 

+ نوشته شده در  ۸۸/۰۳/۰۳ساعت 7:11  توسط روابط عمومی آموزش وپرورش گله دار  | 
السلام عليك يا صاحب الزمان عج

گر تو هستي به جهان منتظر حجت حق

به همان مهدي قائم عج  حجت يزدان صلوات

شاید این جمعه بیاید شاید

پرده از چهره گشاید شاید

الهم عجل الولیک الفرج

   

+ نوشته شده در  ۸۸/۰۳/۰۱ساعت 9:31  توسط روابط عمومی آموزش وپرورش گله دار  | 
روز ارتباطات و روابط عمومی گرامی باد
 

۲۷ ارديبهشت روزارتباطات وروابط عمومي رابه جامعه محترم روابط عمومي ،رسانه ها وسايرفرهنگيان ودوستداران علم وفرهنگ وهنرتبريك مي گوييم.
+ نوشته شده در  ۸۸/۰۲/۲۶ساعت 9:53  توسط روابط عمومی آموزش وپرورش گله دار  | 
پيام وزير آموزش و پرورش به مناسبت گراميداشت هفته معلم

   در يوم الله دوازدهم ارديبهشت ماه ، مراتب قدرشناسي خود را به پاس زحمات معلميني كه رهرو راه انبياء الهي هستند و در راه پرورش و شكوفايي استعدادهاي فرزندان اين مرز وبوم با نيت قرب الهي ، با تمام وجود تلاش مي نمايند ، نثار مي نمايم.
     هفته معلم كه با ياد ماندگار معلم شهيد استاد مرتضي مطهري قرين گشته است ، مناسبتي ارزشمند است تا يك‌بار ديگر با اول معلم هستي يعني خداوند سبحان و فرستاده گرامي‌اش رسول بزرگوار اسلام (ص) كه فرمود :
      « بعثت معلماً » تجديد ميثاق نموده و وظيفه سپاسگزاري خود را نسبت به معلمين هدايتگر نسل آينده ايران اسلامي ادا نماييم و در موضوعات تأثيرگذار بر تحول بنيادين نظام آموزش و پرورش كشور تقاضاي ژرف انديشي نموده و يك بار ديگر با مهندسي مجدد اين بناي عظيم و طراحي محتواي تعليم و تربيتي آن بر مبناي فلسفه و مباني تربيت اسلامي ، تمدن ايراني اسلامي را مجدداً در اين عصر پايه گذاري نماييم .
     امروز فرزندان اين آب و خاك ، به حضور هميشگي و نقش آفريني شما معلمان و فرهنگيان عزيز درصحنه علم و معرفت به خود مي بالند و وزارت آموزش و پرورش به عنوان عظيم ترين دستگاه متولي تعليم وتربيت كشور به وجود يكايك شما خوبان افتخار مي كند.
      رجاء واثق دارم كه در سايه فعاليت هاي تربيتي شما معلمين و مربيان عزيز ، نسل آينده انقلاب اسلامي بالنده تر از پيش در پيمودن مسيرهاي پيشرفت و عدالت ، همچنان سرافراز خواهد بود و در سالي كه با فرمايش مقام معظم رهبري مزين به شعار « اصلاح الگوي مصرف » است خواهيد توانست ضمن شكرگزاري از نعمات الهي ، با هدايت ها و بسترسازي هاي مناسب ، فرهنگ استفاده صحيح از امكانات و بهره‌وري علمي از منابع را به فرزندانمان ياد دهيد .
از خداوند بزرگ توفيق همه خدمتگزاران عرصه تعليم وتربيت را خواستارم .

عليرضا علي احمدي

+ نوشته شده در  ۸۸/۰۲/۱۵ساعت 15:6  توسط روابط عمومی آموزش وپرورش گله دار  | 

باسمه تعالی

سلام واحترام برقدمهایی که سبدی ازبهارعلم وتربیت رابه کلاسهای درس ارمغان می برندوازچشمه ی زلال اخلاص وضوی عشق می گیرند.

همکارمحترم فرهنگی:

قلم قاصراست ازاینکه بتواندایثارهایتان راارج نهدومدحی بنگارد,افتخارم این است که خودنیزمعلم هستم وبصیرت دارم که سیرت پاک شماازهرمدح مستغنی است.بااین وجودبرخودتکلیف می دانم که به عنوان خدمتگزارمعلمان منطقه گله دارروزمعلم وهفته بزرگداشت مقام معلم رابه پیشگاه شماهمکاران گرامی تبریک وتهنیت عرض نمایم.

((توفیق همه نیکوئیهارابرایتان آرزومندم))

برادرشما

عبدالله مظاهری

رئیس اداره آموزش وپرورش منطقه گله دار

اردیبهشت 1388

+ نوشته شده در  ۸۸/۰۲/۱۲ساعت 15:11  توسط روابط عمومی آموزش وپرورش گله دار  | 

روابط عمومي  اداره آموزش وپرورش گله دارفارس ،مسابقه سراسري  ((زمزمه عشق)) به منظورگراميداشت هفته بزرگداشت مقام معلم وگراميداشت يادوخاطره قافله سالارمعلمان شهيد،فيلسوف فرزانه آيت اله مرتضي مطهري (ره) ويژه فرهنگيان ودانش آموزان سراسركشور برگزارمي نمايد.دانش آموزان وفرهنگيان گرامي جهت شركت درمسابقه مي توانند ضمن درج مشخصات خود (نام-نام خانوادگي-كدپرسنلي يا دانش آموزي-شماره تلفن همراه  منطقه آموزش وپرورش  ) پاسخ سوالات رابه شكل(1-الف)(2-ج)(3-ب)  راتاتاريخ

 22/2/88  به آدرس پست الكترونيكي  Rog@Farsedu.ir  , يا به صورت پيام كوتاه به شماره تلفن     09173812619     ارسال نمايند. ازطرف اداره آموزش وپرورش به برندگان مسابقه جوايزوهدايايي تعلق مي گيرد.ضمنا اسامي برندگان درتاريخ3/3/88 همزمان باسالروزفتح خرمشهردروبلاگ  http://rog.blogfa.com  درج خواهدشد.

جهت مشاهده سوالات ادامه مطلب راكليك نماييد


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ۸۸/۰۲/۰۸ساعت 13:7  توسط روابط عمومی آموزش وپرورش گله دار  | 

دغدغه معلم هميشه اين است كه حيات بشربرمدارارزش ها وكرامت انساني بچرخد.

حاج عبداله مظاهري رياست اداره آموزش وپرورش گله دار فارس درخصوص برگزاري مراسم بزرگداشت هفته معلم درمنطقه گله دارعنوان نمود: مراسم عمومي بزرگداشت هفته معلم درروزشانزدهم ارديبهشت ماه درمحل سالن اجتماعات كانون فرهنگي فضيلت باحضورفرهنگيان شاغل وبازنشسته آموزش وپرورش منطقه گله دار برگزارمي گردد.ايشان درخصوص بزرگداشت مقام معلم اعلام نمود: دغدغه معلم هميشه اين است که حيات بشر، بر مدار ارزش ها و کرامت انساني بچرخد و شناخت خدا و مکتب و دين، همت اساسي آدمي باشد و هيچ بيگانه اي را مجال تجاوز به فرهنگ ارزشي دين و ميهن فراهم نيايد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ۸۸/۰۲/۰۳ساعت 18:41  توسط روابط عمومی آموزش وپرورش گله دار  | 
                      

baner

 معلّمي هنر است، هنر آموختن هر آن چه سال ها با سعي و تلاش اندوخته است. معلّمي عشقي است  الهي و آسماني است که پروردگارِ مهربان به انسان اعطا کرد تا با همّت  بلند خويش روشنائي شب هاي تارِ جهالت و ناداني باشد. معلمّي، مهري است که از روز ازل با گل آدمي سرشته شد تا مردم از ظلمات جهل به نور دانايي،  رهنمون شوند. براستي که معلّمي شغل نيست، عشق است.

يادوخاطره قافله سالارمعلمان شهيدفيلسوف فرزانه آيت الله نرتضي مطهري وروزمعلم گرامي وجاودانه باد.

جهت مشاهده ويژه نامه روزمعلم ادامه مطلب رامشاهده فرماييد


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ۸۸/۰۲/۰۳ساعت 18:14  توسط روابط عمومی آموزش وپرورش گله دار  | 
همايش بزرگ تجليل ازنخبگا ن علمي منطقه گله دار

معاونت آموزش ونوآوري اداره آموزش وپرورش منطقه گله دارفارس ازبرگزاري همايش بزرگ تجليل ازنخبگان علمي آموزشي منطقه گله دارخبردارد.

ابراهيم مظاهري معاونت اداره آموزش وپرورش گله داراعلام نمود:به منظورتجليل ازفعاليتهاي علمي وآموزشي دانش آموزان اين همايش درتاريخ هشتم ارديبهشت ماه ۸۸ درمحل كانون تربيتي فضيلت گله داربرگزارمي گردد.

معاونت آموزش ونوآوري اداره آموزش وپرورش گله دارهدف ازبرگزاري اين همايش راقدرداني اززحمات دانش آموزان برگزيده مسابقات مختلف علمي -آموزشي-المپيادهاي مختلف منطقه اي واستاني وبرگزيدگان كنكورسراسري وبسترسازي مناسب جهت شكوفايي استعدادهاي دانش آموزان وايجادانگيزه مضاعف دردانش آموزان منطقه عنوان نمود.

شایان ذکر است حوزه معاونت آموزش ونوآوري اداره آموزش وپرورش گله دارفارس به دويست نفر از برگزیده های علمی _ آموزشی و .... که در مسابقات منطقه ای، استاني و...مقام های برترراكسب نموده اند  هدايا و لوح تقدیر اهدا مي نمايد.

+ نوشته شده در  ۸۸/۰۱/۲۷ساعت 10:57  توسط روابط عمومی آموزش وپرورش گله دار  | 
 

همکاران عزیزوارزشمندفرهنگی

باتقدیم صمیمانه ترین شادباش ها به همه سبزاندیشانی که به رویش جوانه های استعداددرسرزمین عشق ایران اسالامی کمرهمت بسته اند فرارسیدن سال نورابه شما وخانواده های گرامیتان تبریک عرض نموده سالی توام باشادکامی وموفقیت برایتان آرزومندم.

                                                                                             عبداله مظاهری

                                                                                   رئیس اداره اموزش وپرورش گله دار

+ نوشته شده در  ۸۸/۰۱/۲۷ساعت 8:35  توسط روابط عمومی آموزش وپرورش گله دار  | 

راه اندازی اتاق فکر در آموزش و پرورش منطقه گله دار

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه گله دار گفت: به منظور ارائه رویکردهای جدید آموزشی و پرورشی، اتاق فکری در آموزش و پرورش منطقه گله دار راه اندازی شد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ۸۸/۰۱/۲۲ساعت 11:33  توسط روابط عمومی آموزش وپرورش گله دار  | 

فعالیت ستاد اسکان مهمانان نوروزی آموزش و پرورش گله دار

گروه شهرستانها: به منظور رفاه حال مهمانان نوروزی ستاد اسکان مهمانان نوروزی آموزش و پرورش منطقه گله دار همانند سالهای گذشته در محل اداره شروع به فعالیت نمود.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ۸۸/۰۱/۱۶ساعت 11:37  توسط روابط عمومی آموزش وپرورش گله دار  | 
از سوي رهبر معظم انقلاب نامگذاري شد؛
سال 1388 سال اصلاح الگوي مصرف
 حضرت آيت الله خامنه‌اي رهبر معظّم انقلاب اسلامي در پيامي به مناسبت آغاز سال نو، سال جديد را سالي مهم خواندند و با ابراز اميدواري درباره غلبه قدرت ايماني ملت ايران بر همه حوادث و تحولات اين سال، افزودند: با توجه به اهميت "حياتي و اساسيِ مصرف مدبرانه و عاقلانه منابع كشور"، سال جديد را در همه زمينه ها و امور، سال اصلاح الگوي مصرف مي دانم.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري، ايشان، نزديكي نوروز امسال را به ايام ولادت خاتم النبيين(ص) و امام جعفر صادق(ع)، باعث شرافت بيشتر عيد نوروز دانستند و با تبريك اين عيد سعيد به آحاد ملت عزيز ايران، هم ميهنان خارج از كشور و ملتهايي كه نوروز را گرامي مي دارند، براي همگان سالي سرشار از نيكويي و سعادت آرزو كردند.

رهبر انقلاب اسلامي سال 87 را سالي پُر ماجرا خواندند و با اشاره به حوادث مهم داخلي و خارجي اين سال خاطر نشان كردند: سال 87 با خبرهاي خوش هسته اي كه اثبات كننده توانايي ملت ايران و دانشمندان متبحر اين سرزمين بود، آغاز شد و پرتاب ماهواره اميد، ايران را در اين سال در رديف چند كشور صاحب اين فناوري مهم قرار داد كه اين پيشرفتهاي حقيقتاً شگفت آور، اَرج و اعتبار جديدي براي ملت ايران به همراه آورده است.

حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به راه اندازي موقت و آزمايشي نيروگاه بوشهر افزودند: دنيا قانع شده است كه راه پيشرفت هسته اي ملت ايران را نمي شود بست زيرا  پيشرفتهاي ايران در عرصه هاي مختلف علمي و غير علمي، نشان دهنده  بي اثر بودن تحريم هاست و اثبات مي كند كه ملت بزرگ ايران از درون مي جوشد و رشد مي‌كند و با اتكاء به جوانان پُر تلاش و سرافراز خود، تبليغات و ترفندهاي دشمنان را خنثي مي‌نمايد.

رهبر انقلاب اسلامي در اين پيام نوروزي همچنين با اشاره به تشكيل مجلس هشتم و كارهاي خوبي كه مجلس و دولت با همكاري يكديگر انجام داده اند افزودند: اميدواريم اين همكاريها همچنان ادامه داشته باشد.

ايشان در زمينه مسائل اقتصادي به بحران عظيم اقتصادي جهان اشاره و خاطر نشان كردند: برغم اين بحران بزرگ كه از آمريكا شروع شد و طوفان سهمگيني در جهان ايجاد كرد و با وجود تحريمها، مسئولان كشور توانستند كشور و ملت را از افتادن در موج عظيم مشكلات ناشي از بحران جهاني تا حدود زيادي، دور نگه دارند كه البته بايد همچنان مراقب بود و تلاش كرد تا انشاءاله پيشرفتهاي اقتصادي روزبروز شكوفاتر شود.

حضرت آيت الله خامنه اي از بروز نوآوريها و شكوفاييهاي چشم گير در سال 87 ابراز خرسندي كردند و افزودند: عمل به اين شعار در مرحله مقدماتي خوب بوده است اما بايد شعار نوآوري و شكوفايي را همچنان با جديت پيگيري كنيم تا به فضل الهي، به نقطه اي كه شايسته ملت ايران است برسيم.

ايشان همچنين در تشريح مسائل مهم جهاني در سال 87 ، علاوه بر بحران اقتصادي جهاني، به حمله ناكام 22 روزه رژيم صهيونيستي به غزه و مقاومت تحسين برانگيز مردم مظلوم فلسطين اشاره و تأكيد كردند: شكست مفتضحانه صهيونيستها، اين تجربه بسيار مهم را براي مردم دنيا به ارمغان آورد كه مي توانند در مقابل ستمگران بايستند و پيروز شوند.

رهبر انقلاب اسلامي سال جديد را سالي مهم دانستند و با اشاره به دعاي حلول سال نو افزودند: تبديل احوال ملت ايران به نيكوترين احوال، نيازمند توجه و لطف پروردگار است اما بايد متوجه بود كه جلب "لطف و رحمت الهي" به تلاش و همت آحاد مردم براي ايجاد تحول در زندگي شخصي و اجتماعي بستگي دارد.

ايشان در تشريح زمينه هايي كه نيازمند تغيير و تحول جدي است به موضوع "اسرافهاي شخصي و عمومي" و مصرف بي رويه منابع مختلف كشور اشاره كردند و افزودند: اسلام عزيز و همه عقلاي عالم، بر اين نكته تأكيد مي كنند كه مصرف بايد مدبرانه و عاقلانه مديريت شود.

رهبر انقلاب اسلامي در پايان پيام نوروزي تأكيد كردند: همه ما بخصوص مسئولان قواي سه گانه، شخصيتهاي اجتماعي و آحاد مردم بايد در سال جديد در مسير تحقق اين شعار "مهم، حياتي و اساسي" يعني"اصلاح الگوي مصرف در همه زمينه‌ها"،  برنامه ريزي و حركت كنيم تا با استفاده صحيح و مدبرانه از منابع كشور، مصداق برجسته اي از تبديل احوال ملت به نيكوترين حالها، ظهور و بروز يابد.
+ نوشته شده در  ۸۸/۰۱/۰۵ساعت 10:44  توسط روابط عمومی آموزش وپرورش گله دار  | 
 
عليرضا علي احمدي وزير آموزش و پرورش طي پيامي فرارسيدن نوروز 88 و آغاز سال نو را به فرهنگيان و دانش آموزان سراسر كشور تبريك گفت .


به گزارش روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش در متن اين پيام آمده  است :                                                باسمه تعالي

                           يا محول الحول و الاحوال ، حول حالنا الي احسن الحال
اينك كه بهار با همه ي فرخنده گي و سرسبزي  اش در حيات جامعه ي ما ، پيام هاي اميد مي آفريند و نسيم صبا خبر از حياتي نو براي طبعيت به ارمغان مي آورد و همه عالم شور و سرمستي را از نو آغاز مي كنند با شكر و سپاس به درگاه خالق زيبا آفرين ، به استقبال تازه ترين روز تقويم ايران اسلامي يعني نوروز باستاني مي رويم و همه با هم صفحه ي دل را به تماشاي تجليات جمال حق در سايه ي حاكميت پر بركت جمهوري اسلامي ايران مي آراييم .
چه زيباست كه بهار را در وجود خود بارور سازيم  و با اميد به آينده اي پر تلاش در ساختن فردايي بهتر براي مهين اسلاميمان ايران ، فصل نويني از تمدن اسلامي در  اولين بهار دهه ي توسعه و عدالت ، در جهان امروز به منصه ظهور برسانيم .
اينجانب در آستانه ي سال نو بهترين آرزوها و مراتب تقدير و تشكر خود را حضور فرهنگيان عزير و والامقام و دانش آموزان مستعد و پرتلاش سراسر كشور تقديم مي نمايم و براي همگان در سال جديد آرزوي موفقيت و سربلندي و پيروزي دارم .

+ نوشته شده در  ۸۷/۱۲/۲۸ساعت 8:9  توسط روابط عمومی آموزش وپرورش گله دار  | 

هفدهم ربيع الاول، سالروز ولادت با سعادت فرخ لقاي عالم لاهوت، حضرت ختمي مرتبت (صلي الله عليه و آله) و پشواي بزرگ مذهب جعفري، حضرت امام صادق (عليه السلام) خجسته باد.

نسيم سحري جان مايه عشق را به گستره خاکيان فرستاد. شاخه هاي مهربان درختان، گونه به رنگ فلق ساييدند. آبشاري از نور، خنده هاي شادمان خورشيد را به زمينيان بخشيد و جوشش از شکوه آسمان را در بر گرفت. جوانه هاي تبسم لب ها را شاداب از طراوت تغزلي ديگر کردند و همگي قدوم نوزادي را که سبب آفرينش بود تبريک گفتند. يا محمّد! به جمع خاکيان دوستدارت خوش آمدي.


 

جاري شور و سرور، در کوچه هاي خلوت مکه، حکايتي تازه داشت و باد در گوش بلندترين نخل ها از پيش، خبر مي برد و مژدگاني مي گرفت. کنگره هاي کاخ ستم لرزيدند. درياچه هاي کفر خشک شدند. آتشکده هاي الحاد به سردي گراييدند و آغوش اسلام به مولود خجسته خود مباهات کرد. محمّد آمد! ثمره خلقت آمد! پيامبر مهر به سراي دنيا خوش آمد!


 

اي بهار آفرينش! اي سبب خلقت! اي دستاويز هستي! مقدمت گلباران! اي آفتاب فروزان اديان الهي! اي آخرين فرستاده حق به سوي بشر! کعبه از آمدنت در شادي است و آسمان مکه همراز شب هاي تنهايي خود را يافته است. شيشه کفر شکسته و خبر آمدنت در گوش اديان و اعصار طنين انداخته است. قدومت مبارک اي پيام آور صلح و دوستي! اي تو که از حق آمدي و به حق برانگيخته شدي. آفتاب جهان فروز و عالم تاب توحيد هستي که برف ظلم را آب کرده و نويد بهار مي دهي! نامت بلند و دينت پاينده باد!

+ نوشته شده در  ۸۷/۱۲/۲۴ساعت 7:55  توسط روابط عمومی آموزش وپرورش گله دار  | 

ماه ربیع الاول سومین ماه از ماههای قمری و از ماه های فرخنده برای شیعیان است. حادثه مهم و تاریخی لیله المبیت ، هجرت حضرت محمد صلی الله علیه و آله از مکه به مدینه، ولادت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم و امام جعفر صادق علیه السلام، ازدواج حضرت محمد
صلی الله علیه و آله و سلم با حضرت خدیجه علیهاسلام،
آغاز امامت امام مهدی علیه السلام، عیدالزهرا و هلاکت یزید بن معاویه از جمله حوادث فرخنده این ماه است. همچنین غزوه بنی نضیر در سال 4 قمری، صلح امام حسن مجتبی علیه السلام با معاویه در سال 41 قمری، ، شهادت حضرت امام حسن عسگری علیه السلام در سال 260 قمری، واقعه احراق مکه در هنگام جنگ یزید با عبدالله بن زبیر در سال 64
قمری، حادثه صاحب زنج و قتل سیصد هزار نفر از مردم بصره به دست موفق عباسی در سال 258 از دیگر حوادث مهم ماه ربیع الاول است.

منابع : هدایة الانام الی وقایع الایام، محدث قمی، ص 70؛ مفاتیح الجنان، ص

+ نوشته شده در  ۸۷/۱۲/۱۷ساعت 10:47  توسط روابط عمومی آموزش وپرورش گله دار  | 
سالروز آغازولايت وامامت حضرتولیعصر(عج) بر همه عاشقان وشیفتگان آن حضرت
در سراسر عالم تبریک و تهنیت باد
روابط عمومی آموزش وپرورش گله دار

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ۸۷/۱۲/۱۷ساعت 10:45  توسط روابط عمومی آموزش وپرورش گله دار  | 

سالروز شهادت رسول رحمت ومهرباني

28صفر سالروزشهادت پيامبر

صلح ودوستي ،پيامبر آزادي و آزادگي خاتم پيامبران

حضرت محمدبن عبدالله(ص)

امام حسن مجتبي(ع)

را به جميع مسلمانان خاصه شيعيان جهان

تسليت عرض مي كنيم!

+ نوشته شده در  ۸۷/۱۲/۰۵ساعت 11:7  توسط روابط عمومی آموزش وپرورش گله دار  | 
  برای مشاهده اطلاعات مربوط به نمايندگی سازمان بازنشستگی کشوری در استانها روی  مورد نظر http://www.retirement.ir//Provinces.aspxکليک کنيد.  

+ نوشته شده در  ۸۷/۱۱/۲۹ساعت 11:18  توسط روابط عمومی آموزش وپرورش گله دار  | 
شماره تلفن هاي جديدشركت بيمه معلم به شرح ذيل اعلام شايسته است همكاران گرامي جهت مراجعه حضوري  وياتماس تلفني صرفا ازاين شماره ها استفاده نمايند.

۰۷۱۱-۲۲۵۳۶۷۴

۰۷۱۱-۲۲۵۳۵۱۸

۰۷۱۱-۲۲۵۴۷۲۹

۰۷۱۱-۲۲۵۴۷۳۰

درضمن آدرس جدید بیمه معلم اعلام می گردد:

شیراز-خیابان ساحلي غربي حدفاصل ميدان دانشجو وپل باغ صفا نبش كوچه ۱۸-نرسيده به جهاددانشگاهي  

+ نوشته شده در  ۸۷/۱۱/۲۳ساعت 7:18  توسط روابط عمومی آموزش وپرورش گله دار  |